Dron na prezent – poradnik zakupowy 2014

Dron to idealny pomysł na gwiazdkowy upominek – jest nowoczesny, efektowny, daje mnóstwo frajdy, a przy tym nie musi być drogi. Przekonajcie się sami.

Ma być niedrogo, więc nie będę proponował zaawansowanych konstrukcji kosztujących kilka tysięcy złotych. Zamiast tego skoncentruję na prostych modelach z podstawowymi funkcjami, które są bardziej gadżetami niż dronami z prawdziwego zdarzenia. Mają one swoje ograniczenia, jednak doskonale sprawdzą się zarówno jako prezent dla osób rozpoczynających przygodę z dronami, jak i  fanów nowinek technicznych, którzy chcą po prostu wzbudzić zazdrość kumpli w biurze.

Dron do 100 zł: Cheerson CX-10 Nano

CX-10 Nano Dron

Jeden z najmniejszych modeli, z jakimi się spotkałem. Jego rozmiary (CX-10 Nano mieści się w dłoni) sprawiają, że można go zabrać dosłownie wszędzie. Tego samego nie można jednak powiedzieć o lataniu. Jest to konstrukcja przeznaczona do zabawy w pomieszczeniach, najlepiej przestronnych, ponieważ szczególnie na początku problemy sprawiać może jego nadsterowność. Sytuację poprawia nieco fakt, że ten nano dron wyposażony jest w elektroniczny stabilizator lotu. Pomimo niedoskonałości w tak niskim przedziale cenowym jest to propozycja godna rozważenia. Lans w szkole albo w biurze gwarantowany. Wystraszonych uspokajam – dostępne są również kolory inne niż słodziutko różowy.

Dron do 200 zł: Xblitz 8943

Dron Xblitz 8943

Tym razem najtańszy na rynku dron wyposażony w kamerę, chociaż nie ona jest jego największym atutem. Xblitz 8943 cechuje się większą masą i przyzwoitą stabilnością co sprawia, że można nim latać zarówno we wnętrzach jak i w otwartym terenie. Dużym atutem są osłonki śmigieł, które chronią drona przed uszkodzeniami kiedy nieopacznie wlecimy nim w przeszkodę. Wspomniana kamera pozwala nagrać nasze wyczyny na kartę pamięci micro SD, jednak jakość obrazu jest niska, więc należy traktować to bardziej jako ciekawostkę niż szansę na rozpoczęcie kariery podniebnego filmowca i fotografa.

Dron do 300 zł: Husban X4 H107C

h107c_red_main

 

Husban to znany producent niewielkich dronów, które znane są z wysokiej jakości wykonania i stosunkowo niskiej ceny. Model X4 H107C jest idealnym tego przykładem – jego konstrukcja jest solidna, stabilizator lotu znacząco ułatwia kontrolę, a wbudowana kamera daje obraz nieco lepszy niż w Xblitz 8943. Do tego dochodzi jeszcze bardzo wygodny pilot wzorowany na konsolowych padach, dzięki któremu gracze od razu poczują się jak w domu. Przy zakupie warto zwrócić uwagę, że niektórzy sprzedawcy jako gratis dokładają osłony na śmigła.

 

Wszystkie w wymienionych model najtaniej znalazłem na Allegro, ale dostępne są one również w wielu sklepach internetowych, a nawet tradycyjnych sklepach modelarskich i zabawkarskich.

Podziel się dobrocią!